Artykuł o książce: 'Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec'

Witam w kolejnej części cyklu Książki, które warto przeczytać ...

"Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Tak więc uczymy się pracować za pieniądze, ale nie uczymy się o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas. Większość pracujących ludzi znajduje się w pułapce, w której pozostanie do końca swoich dni.. "

Intrygujące? Jestem przekonany, że dla wielu tak, dlatego chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z serią moich ulubionych książek milionera-rentiera Roberta Kiyosaki'ego.W bardzo ciekawy sposób naucza, używając do tego świetnych przykładów, jak pieniądze powinny na nas pracować, aby stać się w przyszłości wolnym finansowo i wydostać się z tzw. wyścigu szczurów. Od kilku dobrych lat jego książki, takie jak choćby najpopularniejszy już klasyk „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” czy „Kwadrant Przepływu Pieniądza” albo „Inwestycyjny poradnik bogatego ojca” i inne zajmują czołowe pozycje na różnych listach bestsellerów także w naszym kraju.


Zachęcam do zapoznania się z ich treścią, jeśli chcecie dowiedzieć się m.in: Dlaczego biedni i średnia klasa pracują za pieniądze, a u bogatych pieniądze pracują dla nich? Co kryje się pod stwierdzeniem „pracuj mądrze, niech to pieniądze na ciebie ciężko pracują”? Czy UWAGA: Jakie są plusy działalności gospodarczej? Uwielbiam przedstawiać kwadrant przepływu pieniądza na szkoleniach i rozmowach rekrutacyjnych, bo otwiera to oczy bardziej niż zimna szklanka wody wylana na zaspaną twarz... 1)P 2)S 3)B 4)I – już teraz spróbuj zgadnąć co oznaczają te skróty i które z nich są właściwe dla osiągnięcia finansowej wolności w przyszłości?

Powiesz teraz - Pieniądze nie są najważniejszą rzeczą w życiu! OK fakt, ale wydają się mieć wpływ na wszystko, co jest ważne. Jeśli dostrzeżemy ten fakt, zrozumiemy, dlaczego powinniśmy rozwijać swoją finansową inteligencję, a w tym aspekcie naszego życia książki są świetną pomocą. "Bogaty ojciec, Biedny ojciec" jest punktem wyjścia dla każdego, kto chce zacząć kształtować swoją finansową przyszłość. Nie opisuje krok po kroku, jak osiągnąć zamierzony efekt, ale dla milionów ludzi borykających się z niedostatkiem finansowym może stać się źródłem energii do działania i szansą wydostania się z błędnego koła,  powodującego pogrążanie się w długach.

 

Inspiracją do napisania książki było porównanie losów życiowych postaw  jego dwóch ojców. Pierwszy z nich, jego własny, był dobrze wykształcony, całe życie poświęcił nauce i edukacji, zajmując wysokie stanowiska rządowe. Drugi - przybrany - jego kolegi Michała nigdy nie ukończył nawet ósmej klasy i przez całe życie nigdy nie pracował dla kogoś.
Pierwszy ojciec, kiedy umierał, pozostawił rodzinie długi do spłacenia. Drugi - fortunę wartą dziesiątki milionów dolarów. Był to skutek wyznawanych przez nich filozofii życia: pierwszy wierzył w możliwość dorobienia się za pomocą wiedzy i ciężkiej pracy, drugi poświęcił się opanowaniu sposobu umiejętnego inwestowania pieniędzy. Wnioski z porównania tych dwóch dróg i postaw autor książki wyciągnął wcześnie, sam dochodząc do ogromnych pieniędzy. (Jak? Poczytajcie! bo nie było to pisanie książek! na tym bowiem owszem, zaczął zarabiać ale będąc już rentierem ...). Istnieje pięć podstawowych powodów stanowiących przeszkodę w budowie zasobnej kolumny aktywów, która mogłaby generować wielkie sumy przepływu pieniężnego:

  • strach
  • cynizm
  • lenistwo
  • złe nawyki
  • arogancja

Większość ludzi marzy o tym, aby być bogatym, ale nic nie robią.. Nie bądź jednym z nich!! i Pamiętaj – „To co jest w naszej głowie decyduje o tym, co znajduje się w naszych rękach, więc pracuj mądrze i wzrastaj w bogactwie”, a Kiyosaki na pewno Ci w tym pomoże.

Ps. Miałem przyjemność spotkać się z nim i jego żoną Kim oraz porozmawiać osobiście jako Instruktor turnieju Cashflow podczas jego wizyty w Polsce i przyznam, że do dziś jestem pod dużym wrażeniem ...



Serdecznie Pozdrawiam
Bartosz Królikowski »

 


 

Powrót do strony z artykułami

 


 

Artykuł o książce: 'Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec'
Oceny: 5 z 5 z 1 głosów