Artykuł o książce: 'Dlaczego chcemy żebyś był bogaty'

O książce: „Dlaczego chcemy żebyś był bogaty” - Donald Trump, Robert Kiyosaki


Chciałbym tym razem zachęcić was do zapoznania się z nową pozycją wydawniczą Instytutu Praktycznej Edukacji, do którego należę. Jest to książka z pewnością godna uwagi, z której nabyciem nie powinno być żadnych problemów,. Jest ona świetnym przykładem synergii wiedzy i doświadczenia dwóch Panów, tj. Donalda Trumpa i Roberta Kiyosakiego, o którego książkach już kilkakrotnie pisałem.

Autorzy dzielą się z nami refleksjami, dotyczącymi tego jak myślą, jak odnoszą sukcesy i w jaki sposób postrzegają świat finansów, biznesu i inwestycji. Mówią w niej o wizji, o tym, czego większość ludzi nie widzi, a co pomoże ci zadbać o twoją finansową przyszłość.
Dla tych, którzy myślą, że zadba o nich ktoś inny świetnie pasuje cytat zawarty w książce:
„Nie rozpowiadaj, że świat powinien zapewnić Ci warunki do życia. Świat nie jest ci nic winien. To on był tu pierwszy.’’ M.Twain

Powody, dla których ludzie nie stają się bogaci mimo, że bardzo chcą to:

  1. Lenistwo
  2. Złe nawyki
  3. Brak edukacji
  4. Brak doświadczenia
  5. Brak wskazówek
  6. Złe nastawienie
  7. Zły wpływ znajomych i rodziny
  8. Brak koncentracji
  9. Brak determinacji
  10. Brak Odwagi



Znajdujesz to u siebie? Czas najwyższy zacząć to zmieniać, dlatego mam nadzieję, że już dziś każdy z was choćby na chwile zastanowi się nad tym, gdzie jest i co go ogranicza przed tym, aby był o krok dalej, pokonał swoje słabości, zmienił nastawienie i zasobność swojego portfela.

W „Dlaczego chcemy żebyś był bogaty” wymieniona jest klasyfikacja inwestorów, z której dowiadujemy się, że istnieją ich trzy rodzaje:

  1. Ludzie, którzy wcale nie inwestują
  2. Ludzie, którzy inwestują tak, aby nie stracić
  3. Ludzie, którzy inwestują tak, aby zarobić



Wielu ludzi inwestuje tak, aby nie stracić, ponieważ uważają, że inwestowanie jest ryzykowne lub sądzą, że to hazard. Donald z Robertem tłumaczą, dlaczego tak jest i dlaczego KONTROLA niweluje obawę RYZYKA. Dlaczego warto korzystać z dźwigni finansowej i jaka jest różnica między oszczędzaniem a inwestowaniem? Dlaczego lepsza jest koncentracja FOCUS ( follow one course untill successful ) niż dywersyfikacja? Dlaczego Fundusze inwestycyjne są dobre tylko dla konkretnych ludzi. Piszą także, iż można zainwestować tylko dwie rzeczy CZAS i PIENIĄDZE - pytanie, co ty inwestujesz lub co ważniejsze, czy w ogóle inwestujesz? a może oszczędzasz? Pamiętaj, za nim udzielisz odpowiedzi: Wymówki nic nie kosztują, dlatego ludzie którzy nie osiągnęli sukcesu tyle ich mają.


Podobnie jak autorzy także zachęcam zawsze, choćby do małego ruchu, przeczytania choćby czegokolwiek o odpowiedniej tematyce, gdyż mam na uwadze świetne przysłowie:
„Umysł który otwiera się na nowy pomysł, nigdy nie powraca do swoich pierwotnych rozmiarów” (A.Einstein) - a co za tym idzie ludzie, którzy raz to zrobią, niejednokrotnie wkraczają na odpowiednią ścieżkę. Dobrze jest też - o czym też już kiedyś pisałem („Potęga podświadomości” - Murphy ) wizualizować pewne zdarzenia, gdyż jeśli twoja rzeczywistość zaczyna się od twoich marzeń, to twoje marzenia staną się twoją rzeczywistością. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi może się z tym nie zgadzać. Cóż, tak jak zawsze powtarzam na szkoleniach - ja wskazuję tylko właściwe drogowskazy, które w moim przypadku i ludzi biznesu, których znam, się sprawdzają a to którędy ktoś podąży, to już jego wybór.

Większość autorów książek o tematyce finansowej radzi, aby stać się bogatym, żyjąc skromnie i oszczędzając pieniądze. W książce tej natomiast piszą o zwiększaniu możliwości, cieszeniu się życiem i inwestowaniu pieniędzy. Zadasz pytanie - Dlaczego pieniądze są takie ważne? Przecież są inne rzeczy ważniejsze niż one? Posłużę się tu odpowiedzią Roberta: „Ponieważ kupuje za nie wolność i możliwość posiadania większego wyboru w życiu. To nie poszukiwanie pieniędzy sprawia, że jestem bogaty, ale poszukiwanie wiedzy”.
Pieniądze są ukoronowaniem sukcesu a ich brak przypomina nam, że musimy dowiedzieć się więcej. Dlatego też grupa 10% ludzi, którzy zarabiają 90% wszystkich pieniędzy robią to, czego pozostałe 90% ludzi nie robi. Od ciebie zależy, w której grupie jesteś obecnie bądź będziesz w przyszłości.
Zachęcam zatem do zrobienia kroku ku większej świadomości tego, co nieuniknione, wykorzystując przy tym wiedzę innych ludzi i nasz własny intelekt.


Serdecznie Pozdrawiam
Bartosz Królikowski »

Artykuł o książce: 'Dlaczego chcemy żebyś był bogaty'
Oceny: 5 z 5 z 1 głosów