Szkolenia Częstochowa

 

 


 

W Częstochowie organizujemy szkolenia zamknięte oraz półotwarte. Jeżeli jesteście zainteresowani, którymkolwiek z tych rodzajów szkoleń, prosimy o kontakt z naszymi Doradcami.

Szkolenia zamknięte są idealne dla grup 10-15 osób, z firm, które posiadają potrzebę analizy ich potrzeb szkoleniowych i na jej podstawie budowanie programu. Takie szkolenie będzie realizowało wspólne założenia, wynik przeprowadzonego badania potrzeb.

Szkolenia półotwarte to autorski produkt firmy AVENHANSEN, uwzględniający korzyści szkolenia otwartego i szkolenia zamkniętego.

Już teraz zadzwoń lub napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach.



Grupy na szkolenia otwartych nigdy nie przekraczają 10 osób. Lata doświadczeń sprawiły, że wiemy jak organizować takie szkolenia i wiemy, że małe grupy to podstawa sukcesu. Duże doświadczenie trenerów, wiedza oraz umiejętność dzielenia nimi, sprawiają, że nasze szkolenia są warte inwestycji.

Dbając o Państwa wygodę, zapewniamy pełną obsługę w zakresie rezerwacji miejsca noclegowego, doradztwa, co i gdzie załatwić i zobaczyć.
Po zakończonym szkoleniu zachęcamy do kontaktów z nami i naszymi trenerami. Mają Państwo od nas gratis pomoc i doradztwo w zakresie wdrażania poznanej wiedzy. Na Państwa życzenie, pomożemy również w tworzeniu ścieżki rozwoju i podnoszenia kwalifikacji poprzez indywidualnie dobrane szkolenia.

Na szkolenia otwarte zapraszamy do Krakowa:

Szkolenia otwarte Kraków »»


 

COŚ O CZĘSTOCHOWIE

 

Częstochowa powstała prawdopodobnie w XI wieku. Jednak pierwsza wzmianka pochodzi z 1220 z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża nakładającego na Częstochowę obowiązek płacenia dziesięciny. Nazwa wywodzi się od słowiańskiego imienia Częstoch. W latach 1370-1393 Częstochowa stanowiła lenno Władysława Opolczyka, który w 1382 ufundował klasztor paulinów. Prawa miejskie nadano w 1356 wraz z przywilejem goszczenia monarchy, a w 1502 miała miejsce lokacja na prawie magdeburskim za sprawą Aleksandra Jagiellończyka, stwierdzającym w wydanym dokumencie: …ma być takim jak miasto Kraków cieszy się….

 

Wraz z narastającym kultem religijnym miasto otrzymywało liczne przywileje królewskie np. do pobierania myta mostowego na Warcie czy odbywania targów i jarmarków. Pierwszy większy najazd zanotowano w 1587, gdy wojsko pretendenta do korony królewskiej Maksymiliana Habsburga złupiło miasto w drodze do Krakowa. Ze względu na peryferyczne położenie klasztoru jasnogórskiego i nękających go najazdów, królowie z rodu Wazów (którzy szczególnie umiłowali sobie klasztor częstochowski) zdecydowali się obwarować go nowoczesnymi fortyfikacjami typu holenderskiego z bastionami, które uczyniły z Jasnej Góry jedną z potężniejszych twierdz Rzeczypospolitej. Nowe umocnienia zostały poddane próbie podczas Potopu szwedzkiego, kiedy to po niespełna miesięcznym oblężeniu mała załoga klasztoru pod dowództwem o. Augustyna Kordeckiego odparła ataki przeważających wojsk szwedzkich.

 

Strona: Nasze miasto »


 

 

Kontakt z Doradcami