Cel szkolenia:

Głównym celem warsztatów jest dostarczenie praktycznej wiedzy w połączeniu z kluczowymi umiejętnościami w zakresie zarządzania ryzykiem z elementami controllingu w ramach prowadzonej działalności leczniczej.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany cały proces identyfikowania i zarządzania ryzykiem oraz narzędzia wykorzystywane w controllingu operacyjnym i strategicznym. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość pracy grupowej nad specjalnie przygotowanymi case studies do których rozwiązania będzie niezbędna wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się najnowocześniejszymi rozwiązaniami i najlepszymi praktykami (best practices) w zakresie stosowania narzędzi controllingu  w połączeniu z całym procesem zarządzania ryzykiem wykorzystywanych zarówno w Polsce, jak i innych krajach UE. 

 

Co zyskają uczestnicy szkolenia? 

Podczas warsztatów zostanie postawiony nacisk na dostarczenie praktycznej wiedzy i doskonalenie umiejętności analitycznych w zakresie projektowania i stosowania narzędzi controllingu i zarządzania ryzykiem w działalności leczniczej.

Warsztaty będą służyć pogłębionej analizie obszarów ryzyka w ramach działalności leczniczej, które mogą w dużym stopniu osłabiać zarówno plany, jak i podejmowane działania bieżące i strategiczne. Podczas szkolenia zostaną przekazane praktyczne wskazówki pozwalające na budowanie pogłębionej świadomości na temat ryzyk wewnętrznych i zewnętrznych, metod ich identyfikacji i sposobów efektywnych radzenia sobie z nimi a także będą utrwalane w ramach prowadzonego szkolenia w oparciu o konkretne sytuacje i przypadki, jakie miały, mają lub mogą mieć miejsce (symulacje) w każdej placówce leczniczej.


Czas trwania szkolenia stacjonarnego:

Szczegółowy harmonogram do ustalenia: 1 dzień (1 x 8 godzin) lub 2 dni (2 x 8 godzin).

Dostosujemy czas trwania szkolenia do Państwa oczekiwań.

 

Czas trwania szkolenia on-line:

Sugerowany minimalny czas szkolenia zamkniętego grupowego to łącznie 5-6 godzin w zależności od tematu szkolenia (z możliwością podziału na sesje). Finalna długość, ilość i częstotliwość sesji zostaną dopasowane do Państwa oczekiwań i możliwości.

Terminy sesji uzgadniane są indywidualnie i dopasowane do Państwa potrzeb, możliwości i oczekiwań.


Przykładowy harmonogram: 7 sesji trwających od 1 do 3 godzin, dających łącznie 14 godzin szkolenia.

Szkolenie to może być również realizowane w formie indywidualnej - konsultacje 1 na 1, w formie np. 3-godzinnej sesji.
Zapytaj o szczegóły opiekuna szkolenia.


Reklamacje

Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę. Zawsze staramy się zaspokoić oczekiwania naszych Klientów.

Regulamin: Reklamacje ►

 


Newsletter

Jeżeli zainteresowało Cię to szkolenie i chciałbyś otrzymywać powiadomienia o zbliżających się terminach tego lub podobnego szkolenia, zapisz się do naszego biuletynu, a otrzymasz od nas szczegółowe informacje.

Dołącz do nas! Bądź na bieżąco! Znajdź promocje! Odbieraj bezpłatne materiały! ►

Zapisz się! ►

 


Szkolenia on-line

Szkolenia "na żywo" z naszymi Trenerami. Interaktywne i w pełnej, dwustronnej komunikacji.

Zapytaj opiekuna szkolenia o możliwości realizacji szkolenia w trybie on-line.

W zależności od specyfiki szkolenia oraz zakresu merytorycznego, w niektórych obszarach rekomendujemy realizację szkolenia wyłącznie w formie stacjonarnej.

Przy realizacji każdego projektu mamy na uwadze efektywność prowadzonych przez nas warsztatów oraz Państwa satysfakcję.

Zobacz naszą ofertę szkoleń on-line, które są alternatywą dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych ►

MODUŁ I: SESJA COACHINGOWA 

Sesja coachingowa będzie poświęcona z jednej strony wspólnej analizie najpoważniejszych ryzyk, które wpływają lub mogą wpływać na dalszą działalność placówki medycznej. W drugiej części sesja będzie punktem wyjścia do zastanowienia się nad wyborem optymalnych w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli ryzyk w prowadzonej działalności leczniczej.
•    Analiza ryzyk wpływających na sytuację firmy
•    Wybór rozwiązań w zakresie zarządzania ryzkiem dostosowanych do specyfiki placówki 
•    Jak ocenić potencjalne zagrożenia i dokonać adekwatnej reakcji - burza mózgów

 

MODUŁ II: ROLA RYZYKA I KONTROLI W DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ 

W trakcie tego modułu zostaną omówione założenia, rola i korzyści płynące ze stosowania narzędzi kontroli polegającego na monitorowaniu i sterowaniu kluczowymi procesami w podmiotach leczniczych (w obszarze m.in. udzielanych świadczeń zdrowotnych, zasobów materialnych, finansowych oraz ludzkich, działalności bieżącej i długofalowej jednostki), co w rezultacie może poprawić ich skuteczność, bezpieczeństwo i jakość. W każdym z nich kryją się bowiem ryzyka – wiedza o nich, umiejętność ich analizy do punkt wyjścia do zarządzania ryzykiem.

  • Znaczenie, rozumienie i klasyfikacja ryzyk
  • Rozpoznawanie i sposoby monitorowania ryzyka
  • Narzędzia kontroli zarządczej, audytu wewnętrznego, nadzoru i controllingu - podobieństwa i różnice

 

MODUŁ III: ZARZĄDZANIEM RYZYKIEM I SYTUACJAMI KRYZYSOWYMI 

Podczas modułu III dowiemy się, że nie unikniemy ryzyk w organizacji, część z nich możemy jednak przewidzieć aby nie doprowadzić do głębszego kryzysu wewnątrz organizacji. Czy i jak możemy ochronić się przed falą aby nas nie zalała i czy możemy przewidzieć sztorm – na te pytania postaramy się odpowiedzieć budując kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi w odniesieniu do specyfiki działalności danej jednostki. 

  • Tworzenie zintegrowanego systemu zarządzania ryzykiem
  • Zarządzanie najczęściej występującymi i najpoważniejszymi ryzykami wewnątrz organizacji 
  • Jak nie doprowadzać do kryzysu i czy można z niego wyjść obronną ręką 

 

MODUŁ IV: CONTROLLING W ZARZĄDZANIU DZIAŁALNOŚCIĄ LECZNICZĄ

Stosowanie narzędzi kontrolnych pozwala na obniżanie lub eliminację ryzyk w prowadzonej działalności leczniczej. Działalność medyczna, z uwagi na specyfikę działania, zawiera wiele potencjalnych ryzyk, które należy kontrolować w sposób ciągły, bieżący bądź okresowy aby nie doprowadzić do sytuacji kryzysowych w placówce medycznej. Z kolei brak stosowania narzędzi controllingowych może mieć niezwykle negatywne skutki i być powodem obniżenia sprawności organizacji, jako całości lub jej poszczególnych części. 

  • Controlling operacyjny i strategiczny - podobieństwa i różnice
  • Narzędzia pomiaru efektywności działań, badanie przyczyn odchyleń oraz prowadzanie działań korygujących
  • Strategiczna Karta Wyników


 

Pracujemy wykorzystując najnowsze i najbardziej efektywne metody szkoleniowe wśród których są:

  • coaching
  • analizy problemowe
  • studia przypadków
  • benchmarking i najlepsze praktyki na rynku
  • moderowane dyskusje w grupach